Engelli Memur adaylarının kura kayıt işlemleri hakkında duyuru

Devlet Personel Başkanlığı resmi internet sayfasından "Engelli Memur adaylarının kura kayıt işlemleri" ile alakalı duyuru yayımlandı. 5 Mayıs 2016 tarihinde yayımlanan duyuruda Engelli Kamu Personeli Seçme sınavı ve Engellilerin Devlet Memurluğuna alınmaları hakkındaki yönetmelik ve diğer detaylar bulunuyor.

2 Yılda 1 Kez Yapılıyor Hatırlatması

Söz konusu başvuru işlemleri hakkında bilgilendirmelerinde bulunduğu duyuru içerisinde; Kura yöntemiyle atamaların iki yıl içerisinde bir kez yapılacağı hatırlatması bulunuyor. Adayların tercih işlemlerinin 13 temmuz 2016 ile 22 temmuz 2016 tarihleri arasında olacağı bildirildi. Devlet Personel Başkanlığı resmi internet sayfasından yayımlanan duyuru şu şekilde ;

Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı ve Engellilerin Devlet Memurluğuna Alınmaları Hakkında Yönetmelikte her yıl Ocak ayında sınav ve/veya yerleştirme takviminin belirlenerek adaylara duyurulacağı, Kura yöntemiyle yerleşmek isteyen adayların kayıtlarının her bir dönem (iki yıl) için sadece bir kez alınacağı, dönem içerisinde gerçekleştirilecek yerleştirme işlemlerine ancak başvuruları kayıt altına alınan adayların başvurabileceği, EKPSS sonuçlarının sınavın yapıldığı tarihten itibaren iki yıl içerisinde yapılacak sınava kadar geçerli olacağı hüküm altına alınmıştır.

Bu itibarla, ilkokul/ilköğretim/ortaokul eğitim düzeyinden Kura usulüyle kayıt yaptıracak adayların başvuruları Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığınca duyurulan Başvuru Kılavuzunda belirtilen usüle uygun olarak 03.05.2016 tarihinde başlatılmış olup başvuru kayıtları 16.05.2016 tarihinde sonlandırılacaktır.

Kura yöntemiyle yerleşmek isteyen adayların kayıtlarının her bir dönem (iki yıl) için sadece bir kez alınacağı, dönem içerisinde gerçekleştirilecek yerleştirme işlemlerine ancak başvuruları kayıt altına alınan adayların başvurabileceği hususu önümüzdeki süreçte ilan edilecek kadrolara başvuru yapmak isteyen adaylar açısından çok önem arz etmektedir.

Diğer taraftan, 2016 yılı EKPSS ve Kura başvurularına göre engelli memur alımı yapılacak olan kadrolar için adaylar tercih işlemlerini, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığınca duyurulacak Tercih Kılavuzunda belirtilen usüle uygun olarak 13.07.2016 ile 22.07.2016 tarihleri arasında gerçekleştirebileceklerdir.
http://www.kamupersoneli.net/ekpss/dpb-den-engelli-memur-adaylari-icin-k...

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Haber Kategorisi: