Görme Engelli Öğrenciler Platformu İnternet Sitesi, Yeni Yüzüyle Sizlerle!

Görme Engelli Öğrenciler Platformu internet sitesi, kurulduğu günden itibaren görme engellilerin eğitimi alanında bir haber portalı, doküman bankası ve dosya merkezi olarak işlev görmektedir.

23 Ağustos 2009 tarihinde açılan ve bugüne kadar sözü edilen misyonla faaliyet gösteren sitemiz son zamanlarda yaşadığı teknik sorunları gidermek ve daha erişilebilir bir şekilde hizmet verebilmek için bir süredir kapalı durumdaydı. Sitemiz yeni yüzüyle daha erişilebilir, daha kullanışlı, daha amacına uygun şekilde yayınını sürdürmeye ve üstlendiği görevleri yerine getirmeye devam edecektir.

Sitemizde Neler Yeni?

Sitemizin bölümleri başlıklar halinde ele alınmıştır.

Sitede Ara

Platformun tarihçesi ve amaçlarının da yer aldığı ana menüde yer alan "Sitede Ara" bağlantısına tıklayarak sitemiz içeriğinde arama yapabilirsiniz. Bu bağlantıda yer alan arama kısmına yazdığınız anahtar kelimelere ait çıkan sonuçlardan sitemizde yer alan doküman, haber, video ve dosyalara erişim sağlayabilirsiniz.

Haber Kategorileri

Kuruluşundan itibaren görme engelliler ve eğitim alanındaki en güncel haberleri kullanıcılarına ulaştıran sitemiz, yeni yüzüyle de bu görevini sürdürmeye devam edecektir. Sitemiz 8 kategoride en güncel haberleri kullanıcılarına sunmaktadır.

Doküman Kategorileri

Görme engellilerin eğitimi üzerine yayınlanan akademik eser, rapor, bildiri ve araştırmaları 9 kategoride bir araya getiren internet sitemiz, bu alanda bilgi sahibi olmak ve kendisini geliştirmek isteyen kişilerle araştırmacılar için bir bilgi bankası vazifesi görmektedir. Gerek doküman kategorilerimizi inceleyerek, gerekse ana menüde yer alan arama bağlantısını kullanarak istenen dokümana ulaşılabilir. Dokümanların aslının korunmasına ve kaynak gösterilmesine özen gösterilmiştir. PDF, DOC gibi formatlarda yer alan dosyaların büyük çoğunluğu dokümanların kendi kaynaklarına ait bağlantılardır.

Video Kategorileri

Sitemiz, görme engellilerin sosyal hayatı, eğitimi, teknolojisi gibi alanlarda internette yayınlanan videoları 9 kategori altında bir araya getirerek engelsiz kişilerde farkındalık uyandırmayı ve çeşitli alanlarda görme engelli bireylerin bilinçlenmesini amaçlamıştır.

Dosya Kategorileri

Sitemiz görme engelli bireylerin eğitim hayatında en sık kullandığı yazılımları 4 kategori altında yayınlamıştır. Programların ücretsiz ya da deneme sürümlerine yer verilmiştir.

İçerik Ekle

Sitemize ilişkin gelen görüşler doğrultusunda, yeni tasarımımızda kullanıcılarımızın da site içeriğine katkı sunmasını amaçladık. Bu bağlamda ilgili bağlantılara tıklayarak siz de sitemize haber, doküman, video ve dosya ekleyerek site içeriğinin gelişmesine katkı sağlayabilirsiniz. Ayrıca sitemizde yayınlanan haber, video ve dosyalara yorumda bulunabilirsiniz. Sitemizden yararlanmak ya da içeriğine katkıda bulunmak için üyelik gerekmemektedir.
İnternet sitemize
www.gormeengelli-ogrenciler.com ve www.gormeengelliogrenciler.com alan adları üzerinden ulaşılabilir.

Kategori: